TARİHÇE

 • AYDIN TİCARET
   

  1974

  yılında Aydın Boru, Karaköy’de Perşembe Pazarı Samur Sokak Tüzmen Han’da faaliyetine 3 kişilik kadrosu  ve Aydın Ticaret olarak  başlamıştır. Ticari hayatına çelik boru, makine ekipmanları ve el aletleri alım satımı yaparak başlayan Aydın Ticaret, devlet ihaleleri ve iç piyasa ihtiyaçlarını karşılamıştır.

 • AYDIN BORU ENDÜSTRİSİ A.Ş.
   

  1978

  Aydın Ticaret, bugünkü ismi olan Aydın Boru Endüstrisi A.Ş. olarak faaliyetine devam ediyor. Kuledibi’nde ilk deposu olan 500 m2’lik alanı ile müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılıyor.

 • AYDIN BORU TAŞINIYOR
   

  1997

  Aydın Boru, şu anki yeri olan Anadolu Yakası Organize Sanayi Bölgesi (eski adıyla Mermerciler Sitesi) içerisindeki kendi arsasına 2500 m2’lik kapalı depo alanı inşasına başlıyor.

 • AYDIN BORU
   

  1999

  Aydın Boru, 2. Kalite ve imalat fazlası boru ithalatını tamamen bırakarak tüm stoklarını ve ürünlerini tamamen 1. Kalite ve sertifikalı ürünlerden sağlayarak müşterilerine en iyi hizmeti vermeye başlamıştır. Ayrıca yine 1999 yılında, dünyanın en büyük flanş üreticisi İspanyol Marka olan Ulma’nın Türkiye distribütörlüğünü almıştır.

 • SAYTEK METAL
   

  2005

  Aydın Boru, ithal ettiği boru bağlantı parçaları ürünlerinin satışı konusunda faaliyet göstermek üzere Saytek Metal firmasını kurmuştur.

 • İtalyan marka Giacomini ve Amerikan marka Victolic firmaları ile işbirliği
   

  2009

  Aydın Boru, iş kolu çeşitliliğini arttırarak, tesisat sistemleri ve yangından koruma ürünleri konusunda İtalyan marka Giacomini ve Amerikan marka Victolic firmaları ile işbirliğine girmiştir. İş kolu çeşitliliği ile grup yapısı haline gelen Aydın Group bünyesinde temel üç iş kolunu barındırmaya başlamıştır.

 • AYDIN GLOBAL
   

  2010-2013

  Aydın Boru ve Aydın Group ihracat faaliyetleri için Aydın Global firmasını kurmuştur.

 • AYDIN GROUP
   

  2019-Bugün

  40 yılı aşan deneyimi ile hizmet verdiği her sektörde, 30.000 m2 depolama ve ofis alanları, tedarik konusundaki titizliği, 180 çalışanı ile satış öncesi ve sonrası müşteri memnuniyetine verdiği önem ile kaliteli, hızlı ve geniş ürün yelpazesi sunarak, müşterilerine hizmet vermektedir. Ayrıca tesisat sistemleri ve yangından koruma ürünleri konusunda Giacomini firması ile verdiği hizmeti talaşlı üretim yaparak geliştirmeye başlamış ve üretim tesisini Dilovası yerleşkesine taşımıştır.